Nový dotaz  

63. roušky v MHD

Autor: Na.raný Dopravní Bůh
Datum zveřejnění: 13.07.2020
Kdy konečně začnete Vaše krizové nařízení také po uživatelích městské přepravy důsledně vymáhat Čím blíž je tušený termín konce roušek na obličeji v MHD, tím více se v MHD vyskytují cestující, kteří tento požadavek na krytí dýchacích cest nijak nerespektují zcela bez roušky nebo musí zrovna konzumovat krmení ve voze nebo telefonují, hlavně dámy a dámičky, klidně v šestce od Celní po Semilasso bez roušky - a kdo to má navíc kurva do prdele celou cestu poslouchat nebo jen naoko trčící frňák nad rouškou lehce přetaženou před ústa nebo si roušku sundávají v půli vzdálenosti mezi předposlední zastávkou a poslední - výstupní - zastávkou jejich cesty klidně ve voze mezi ostatními cestujícími... KDE JSOU A CO DĚLAJÍ REVIZOŘI DPMB PROČ SI S SEBOU NA KONTROLU TEDA NEVEZMOU MĚSTSKOU POLICII K ČEMU JE PARLAMENTEM ODSOUHLASENÁ SANKCE ZA NERESPEKTOVÁNÍ TĚCHTO PRAVIDEL VE VÝŠI 10.000 KČ, PROČ NENÍ UPLATŇOVÁNA I BEZ TÉTO SANKCE LZE POUŽÍT PARAGRAF O OBECNÉM OHROŽENÍ. CO S TÍM UDĚLÁTE
Odpověď primátorky: 13.07.2020
Dobrý den,

nejprve Vás požádám o elementární slušnost v projevu. Co se týče povinnosti nošení roušek, hlídky městských strážníků si po celou dobu mimořádných opatření se zvýšeným zřetelem všímaly přestupních uzlů. Kromě preventivní činnosti v ulicích se zabývaly i desítkami případů, kdy lidé neměli nasazené roušky, ať už to bylo v obchodech, nebo například ve zmiňovaných prostředcích hromadné dopravy. V několika takových situacích museli zasáhnout i kvůli počínajícím potyčkám. Přesto není reálné, aby se strážníci vyskytovali ve všech spojích MHD nebo na všech veřejných prostranstvích.

Povinnost nošení roušek byla především preventivního charakteru. Díky tomu, že drtivá většina naší společnosti opatření dodržovala, se podařilo zamezit významnému šíření koronaviru. Za to patří všem zodpovědným občanům dík.

S pozdravem

Markéta Vaňková