Nový dotaz  

135. Přímý vlak na letiště ve Vídni

Autor: Ing. Miroslav Hruška
Datum zveřejnění: 17.06.2022
Dobrý den, vážená paní primátorko, jelikož Váš radní Ing. Petr Kratochvíl mně a dalším lidem odpovědět na jednoduchý dotaz na Facebooku místo toho řeší vylepšení v MHD za poslední roky a nedostávám odpověď ani na Twitteru od účtu brnomycity, píši přímo Vám. Jak to vypadá se zavedením přímého vlaku do Vídně na letiště? Pokračují plány a příprava? První spoje měly vyjet už v dubnu...Dle tiskové zprávy httpswww.brno.czbrno-aktualnetiskovy-servistiskove-zpravyana-videnske-letiste-vyrazil-z-brna-mimoradny-vlak-pravidelna-linka-je-v-jednani už jsme měli touto dobou jezdit do Vídně vlakem na letiště. Děkuji Vám za vyjádření a přeji pěkný den. Ing. Miroslav Hruška
Odpověď primátorky: 17.06.2022
Dobrý den, pane inženýre,

snahou pana radního Kratochvíla bylo zajistit přímé spojení Brna s vídeňským letištěm v co nejkratším čase. Nicméně se jedná o složitou záležitost, která musí být projednávána na mnoha úrovních – od regionální, státní po mezinárodní.

Co se týče linky zajišťované městem, na začátku června Rada města Brna schválila záměr, kterým dala souhlas s navazujícími kroky, které umožní přesunout projekt od jednacího stolu do reality. Záměr počítá s pilotním provozem v omezeném režimu. Od prosince 2022 zhruba do poloviny roku 2023 by zatím jezdil vlak méně často. Věříme, že by vybraný dopravce mohl jezdit i častěji, ovšem na komerční riziko, tedy bez finanční kompenzace ze strany města.

K tomuto dodám, že záležitost komunikujeme i se soukromými dopravci. Pro snadnější dostupnost letiště a pohodlnější cestování byla od poloviny června spuštěna přímá linka provozovaná jedním z nich.

Děkuji za pochopení a přeji pěkný zbytek dne.

S pozdravem

Markéta Vaňková