Nový dotaz  

133. Bezpečnost v Brně

Autor: Jana Novotná
Datum zveřejnění: 03.06.2022
Dobrý den paní primátorko, již podruhé během měsíce zažili moji synové - studenti VŠ - oni nebo jejich spolužáci na Malinovském náměstí nečekané napadení v nočních hodinách. Nikdy předtím se nic takového nedělo a nyní bez upozornění došlo k těmto útokům. Píši proto, že to nemusí vždy končit „jen“ zlomeným nosem. Brno mám moc ráda a děsí mě tato situace. JN
Odpověď primátorky: 03.06.2022
Vážená paní Novotná,

mnohokrát děkuji za Váš podnět. Vaše negativní zkušenosti z poslední doby mě mrzí. Mohu Vás ujistit, že bezpečnost ve městě je jednou z mých priorit. Hlídky městské policie proto kontrolují střed Brna velmi intenzivně. Jen cílených kontrol zde za poslední měsíc strážníci provedli téměř sedmnáct set. V ulicích se v průběhu celého dne vyskytují jak pěší hlídky, tak autohlídky. Zároveň dění ve městě monitorují pracovníci dohledového centra městské policie, kteří prostřednictvím kamer dokážou odhalit protiprávní jednání mnohdy už v počátku, a spoustě případů se tak ve spolupráci se strážníky daří zcela předejít.

Městská policie konkrétně na Malinovského náměstí zaznamenává každoročně s oteplením větší pohyb lidí a mimo jiné i skupinek, které znečišťují park, jsou hlučné nebo někdy i obtěžují kolemjdoucí. Tomu se strážníci snaží předcházet co nejčastější přítomností. Vaši zkušenost jsem předala vedení Městské policie Brno, každý takový poznatek je pro nás velmi cenný.

Pro strážníky a policisty je velmi důležité, aby se o takovém incidentu dozvěděli co nejdříve po činu, kdy je ještě šance pachatele dopadnout.

Přeji Vám vše dobré a ještě jednou děkuji za čas, který jste věnovala sepsání zpětné vazby.

S úctou

Markéta Vaňková