Brněnská primátorka Markéta Vaňková se zúčastnila festivalu Serial Killer. „Serial Killer je přesně z těch projektů, který Brnu sluší. Protože seriály jsou fenoménem doby.  A jestli jste příznivci „narázovek“, nebo vydržíte čekat týden na další epizodu, je fuk. U mě je to zatím hlavně boj s časem tak i tak, ale taky mám své favority, které sjíždíme rodinně… Tentokrát se navíc na včera zahájených projekcích dočkal zvláštního uvedení nový projekt režiséra Jana Prušinovského spojený s naším městem… Tak uvidíme, jestli (dycky) Most! převálcuje Dobré ráno, Brno,“ uvedla primátorka. Brno, 20. 9. 2022
26. 09. 2022
Brněnská primátorka Markéta Vaňková se zúčastnila módní přehlídky s charitativním podtextem Show and the City. „Je mi ctí přivítat vás na společenské akci, která v sobě spojuje tolik pozitivních věcí. Necháme se inspirovat antickými Athénami a potěšit uměním módních návrhářů, hudebníků, zpěváků nebo mistrů kouzel. A nepochybně nás oslní také krása a ladnost modelek, protože za námi přijely všechny aktuální vítězky a finalistky Miss Czech Republic,“ uvedla primátorka. Brno, 22. 9. 2022
23. 09. 2022
Brněnská primátorka Markéta Vaňková se zúčastnila Setkání v přírodě v Pisárkách na „Střeláku“. Na akci přišlo téměř sto seniorů ze spolku Senioři ČR, kteří si s paní primátorkou popovídali o všem, co je zajímalo. Brno, 22. 9. 2022
23. 09. 2022
  Nový dotaz  

104. Parkování

Autor: Eliška
Datum zveřejnění: 01.07.2021
Dobrý den, opět všechna parkovací místa na Zelném trhu obsazují po celý den trhovci. Když byly trhy zavřené, s parkováním téměř nebyl problém. Je tu 5 vyhrazených míst pro zásobování s možností stání pouze 30, nebo 60 minut. Ale jejich dodávky tu opět stojí celý den, a to na místech pro rezidenty, kterých je tu stále méně. Který orgán je tedy kompetentní tohle řešit? Policie tvrdí, že když se potíže snažila řešit, se zlou se na městě potýkala. Auto s kamerami jste tvrdila že zde nejezdí, ano nejezdí pokud jsou trhy. V době kdy nebyly a mezi svátky, projíždělo Zelným trhem každý den. Kde najdu jako občan bydlící v centru podporu? V posledním podobném dotazu jste psala, že jste je upozornila. Nejspíš to nebylo dostačující a vaše slovo nemá v tomto problému moc velkou váhu. Kdo tedy ano Kam se mohu obracet.
Odpověď primátorky: 01.07.2021
Dobrý den,

jak již bylo zmíněno v předešlé odpovědi, vjezd do historického centra města kontroluje město pomocí kamerového systému. Oprávnění k parkování u automobilů stojících v lokalitách, kde je zavedené rezidentní parkování, prověřuje pravidelně monitorovací vůz. Ten jezdí v určených lokalitách bez ohledu na to, zda se trhy konají, nebo ne.

Co se týče Zelného trhu, ten se nachází v oblasti A, v níž mohou parkovat pouze rezidenti a abonenti. Zásobovací auta si mohou vyřídit pouze vjezdové oprávnění a na vyhrazených místech mohou stát 30 nebo 60 minut, jak píšete ve své zprávě. Neoprávněné parkování v historickém centru může kontrolovat Městská policie Brno. Strážníky jsem v této věci kontaktovala a předala jim Váš podnět.

Zároveň jsem se spojila se zástupci městské části Brno-střed, která trhy na daném náměstí provozuje. Správci trhů se na tuto problematiku dlouhodobě zaměřují a prodávajícím připomínají pravidla zásobování. Z jejich pohledu se situace v poslední době stabilizovala. Je však nutné doplnit, že závoz zeleniny, ovoce a sazenic probíhá od rána do dopoledne a v brzkém odpoledni již někteří trhovci odjíždí. Automobily se tu tedy střídají poměrně často, což může vyvolávat dojem, že parkují na náměstí téměř nonstop. Co se týče dodávek, které parkují na místech pro rezidenty, u nich bylo prověřeno, že patří lidem bydlícím v centru města. Na místech pro rezidenty tedy parkovat mohou.

Obecně lze konstatovat, že v historickém centru není dostatek parkovacích míst, z tohoto důvodu zde ani nemohou parkovat návštěvníci. Pro zlepšení situace byl přijat princip květinky, který dovoluje rezidentům a abonentům parkovat i v sousedních oblastech.

S pozdravem

Markéta Vaňková