Primátorka měta Brna

Parkování u zimního stadionu

Bydlím na Drobneho 70, léta jsem jezdila do práce autem, nyní v důchodu, kdy je me muži 90 let nejsme schopni vyjet z parkoviště aniž bychom pak za parkovali mám zaplacené modré zóny ale kde jsou parkuje tu cca 30 aut Ukrajinců a my nemůžeme auto používat můžete nám nějak pomoci díky.

Vážená paní doktorko,

rezidentní parkování v Brně stojí na principu modrých zón, jak se zmiňujete ve své zprávě. Parkovací oprávnění pro rezidenta platí pro určitou oblast, ale také pro oblasti sousední. Jedná se o princip tzv. květinky. S pořízením oprávnění však ruku v ruce nejde zajištění konkrétního parkovacího místa.

Ke kontrole slouží monitorovací auto, které snímá značky zaparkovaných aut s naší databází. Ve vámi zmiňované lokalitě nedochází k nepřiměřenému porušování pravidel, drtivá většina řidičů zde má vyřízeno parkovací oprávnění. Zásadní pro tuto lokalitu bude konečné vyřešení majetkoprávních vztahů. Několik let se město Brno soudí s panem Procházkou, který si neprávem nárokuje pozemky v okolí bývalého fotbalového stadionu. Dosavadní soudní rozhodnutí v této věci jsou na straně města. Nejednoduchá situace, a to i v souvislosti s možnostmi případného parkování, by se zde mohla v blízké budoucnosti vyřešit.

K výše uvedenému se nadále snažíme o navýšení parkovacích míst tam, kde dochází k velké kumulaci lidí. Nové parkovací plochy byly zřízeny u sídliště ve Starém Lískovci, zanedlouho by mělo dojít k otevření nového parkovacího domu na Šumavské, který pojme více než 400 automobilů. V přípravě jsou i další projekty, například výstavba parkovacího domu v univerzitním kampusu v Bohunicích.

Děkuji za pochopení.

S pozdravem

Markéta Vaňková
Zpět