Primátorka měta Brna

Parkování u polikliniky Viniční

Dobrý den paní primátorko,
chápu, že cena za parkování u této polikliniky je v gesci majitele…co mě ale zaráží, je, že když vezu na vyšetření svoji 90-ti letou matku se dvěma berlemi, která má samozřejmě kartu na parkování pro invalidy, musí platit nehorázné parkovné. Pokud mi oznámíte, že parkoviště je soukromé, promiňte, budu to považovat za alibismus.

Dobrý den,

situace je přesně taková, jak píšete ve svém příspěvku. Poliklinika Viniční a i přilehlé parkoviště jsou v soukromém vlastnictví. To, jak s nemovitostmi majitel nakládá, je na jeho vlastním rozhodnutí. Magistrát do tohoto základního práva zasahovat nemůže.

Město Brno provozuje skrze svou příspěvkovou organizaci Sdružení zdravotnických zařízení II Brno několik poliklinik. Najdete je na Halasově náměstí, Zahradníkově nebo Žerotínově náměstí. U prvního jmenovaného zařízení je k dispozici parkoviště, které je regulované v pracovní dny v čase od 7 do 16 hodin. Návštěvníci polikliniky zde mají první hodinu parkování zdarma, každých dalších 30 minut je za 5 Kč. V okolí ostatních zdravotnických zařízení je parkování možné na tzv. modrých zónách nebo na placeném parkovišti na Veveří.

S přáním všeho dobrého

Markéta Vaňková
Zpět