Primátorka měta Brna

oprava budovy v památkové rezervaci

Vážená paní primátorko, na adrese Dvořákova č 651/8 figuruje dům, projektovaný významným architektem Dušanem Jurkovičem. Nevím, jaký je jeho stav uvnitř, nebo za domem, ale historická (a kdysi určitě působivá) fasáda z ulice vypadá hrozně. Její současná podoba nesvědčí o efektivní údržbě, což mě velmi mrzelo, když jsem provázel centrem zahraniční přátele, kteří měli tuto památku vyznačenou v tištěném průvodci. Vzhledem tomu, že podle údaje v katastru nemovitostí je vlastníkem statutární město Brno, prosím o sdělení, jestli (a kdy) se chystá rekonstrukce této určitě pozoruhodné budovy. Děkuji.

Dobrý den,
s kolegy jsem zkoušela situaci prověřit a zjistili jsme následující. Městská část Brno-střed má ve správě dům Dvořákova 8, ten má však uliční fasádu opravenou a jejím autorem není pan Dušan Jurkovič. Nejspíš jste myslel dům na adrese Dvořákova 10, jehož autorem naopak D. Jurkovič je:
Dvořákova 10/646, obytný dům s obchody - Profil stavby, areálu (brna.cz). Tento dům není v majetku města, ale soukromé osoby. Z tohoto důvodu Vám bohužel nemohu více pomoci.

Přeji Vám pěkný zbytek dne.

Markéta Vaňková
Zpět