Primátorka měta Brna

čistota na hl. nádraží a blízkém okolí

Dobrý den, pokud procházím podchodem pod hl. nádraží, stydím se, v jak velmi špinavém prostředí žijeme. Kdy byly schody čištěny, umývány, nemyslím zametány? Stará se o čistotu někdo? Určitě to není dobrá vizitka našeho města, když cizinec toto uvidí jako první při výstupu z vlaku.
Udělejte si čas a projděte se okolím nádraží a prohlédněte si to . Děkuji.

Vážená paní,

podchod pod hlavním nádražím spravuje městská společnost Brněnské komunikace. Obrátila jsem se na ni s Vaším podnětem a níže předávám informace, které jsem obdržela.

V podchodu zaměstnanci Brněnských komunikací uklízí denně od 6:30 do 19:00. Kamenné obklady stěn schodišť jsou navíc mimořádně čištěny dle platné smlouvy minimálně 4x ročně s tím, že případné lokální znečištění je odstraněno v rámci běžné denní údržby. Touto důležitou spojnicí mezi centrem města a autobusovým nádražím proudí denně davy lidí. Ne všichni se chovají ohleduplně vůči svému okolí a prostor znečišťují. I přes to se snažíme úklidem udržet podchod čistý, nicméně to nelze plnit na 100 %.

Ráda bych k tématu dodala, že vedení města připravuje rekonstrukci tohoto místa. V přípravné fázi byly odstraněny stánky v první části tubusu, kterou čekají stavební práce jako první. Očekáváme, že by to mohlo být v průběhu příštího roku. V další části podchodu, která se nachází pod nástupišti MHD, postupně řešíme majetkoprávní spory a snažíme se zde demontovat zbývající nevzhledné stánky. Naším cílem je, aby toto místo bylo reprezentativní, kultivované a přístupné všem.

S přáním pěkného dne

Markéta Vaňková
Zpět