Nový dotaz  

38. doprava

Autor: Dostálová
Datum zveřejnění: 08.01.2020
Dobrý den,bydlím v městské části Líšeň. Je sem nově zaveden spoj č. 25, 26 - trolejbus, který ale nejede na Starou Osadu a to mi vadí, protože pracuji v jejím okolí. Proto se Vás ptám, jde tato situace nějak řešit Spoj č.25 jede na Starou Osadu pouze okolo 5 a 6 hodiny ranní a potom až ve večerních hodinách, jinak sem vůbec nejede. Což mi absolutně nevyhovuje. Myslím, že nejsem z Líšně jediná.děkujiDostálová
Odpověď primátorky: 08.01.2020
Vážená paní Dostálová,
každá rozsáhlejší změna v trasách linek městské hromadné dopravy s sebou vždy přináší větší či menší změny v zažitých cestách, které každý cestující individuálně využívá. Už ze samotného principu fungování MHD vyplývá, že není možno bezezbytku naplnit každou jednotlivou cestovní relaci přímým spojením bez přestupu.
V městské části Brno-Líšeň je celkem 28 zastávek autobusových linek, z toho má 25 přímé spojení na Starou osadu. Ze tří zbývajících mají zastávky Novolíšeňská a Rotreklova relativně dostupnou alternativu v zastávkách Zetor-silnice, Vlkova nebo Jírova. Pro jedinou zbývající zastávku Bartákova lze pak za přiměřenou alternativu považovat možnost přestupů na Čejkovické (linka 78) nebo Pálavském náměstí (linka 27) a to v době, kdy trolejbusové linky 25 a 26 nejedou závlekem přes uzel Stará osada. Současně je část lokality přilehlé k zastávce Bartákova (např. ulice Josefy Faimonové) dostupná i ze zastávky Zaoralova, kterou obsluhuje linka 58 s přímou dostupností Staré osady. Tato linka byla v souvislosti se změnami v Líšni rovněž intervalově posílena.
Věřím, že některá z popisovaných alternativ usnadní Vaše cestování na Starou osadu.
S přáním toho nejlepšího
Markéta Vaňková