Nový dotaz  

36. Toalety

Autor: Patrik Mareček
Datum zveřejnění: 25.11.2019
Dobrý den,Jelikož trpím ulcelorózní kolitídou, lidé s touto chorobou, Crohnovou chorobou a dalšími onemocněnímu ohledně střev. Tak se ptám, jestli budou do budoucna řešeny ve Městě veřejné toalety , protože v ranních hodinách je všechno zavřeno nebo jich je hrozně velký nedostatek.
Odpověď primátorky: 25.11.2019
Vážený pane Marečku,
co se týče veřejných toalet v centru města, většinou jsou spravovány městskou částí Brno-střed. Ta je od začátku loňského roku provozuje zdarma. Jedná se konkrétně o toalety v parku při ulici Rooseveltově, na Malinovského náměstí proti budově Magistrátu města Brna, v Tržnici Brno na Zelném trhu a také o toalety na konci Uličky Václava Havla na Kapucínských zahradách. K tomuto lze připočítat i toalety v Björnsonově sadu, které na základě smlouvy s městskou částí provozuje tamější kavárna také zdarma. Na ulici Joštova naproti Fakultě sociálních studií MU jsou k dispozici veřejné toalety, které jsou přístupné nepřetržitě po vhození desetikoruny.

Městská část také třetím rokem poskytuje dotaci podnikům, které zpřístupní své toalety veřejnosti. Takto se zapojilo šest kaváren, které v otevírací době umožňují lidem využívat jejich sociální zařízení. Poznáte je tak, že mají vchod viditelně označený logem FREE WC. I toto je jedním z nástrojů, jak zajistit lepší dostupnost základních služeb obyvatelům Brna a jeho návštěvníkům.
Magistrát města Brna také v roce 2017 zrekonstruoval veřejné toalety na Nádražní 10 naproti 5. a 6. nástupišti. Ve městě provozují toalety i další subjekty, například Dopravní podnik města Brna na nádraží u Grandu nebo České dráhy na hlavním nádraží. Ty jsou otevřeny nonstop. V neposlední řadě lze využít toalety i ve veřejných budovách.

Vážený pane Marečku, doufám, že Vám výše uvedené informace pomohou.

S pozdravem

Markéta Vaňková