Nový dotaz  

70. Křižovatka Obvodová x Přístavní

Autor: Roman Tomšů
Datum zveřejnění: 31.08.2020
Vážená paní primátorko,na Vašich osobních stránkách httpwww.marketavankova.czprogram uvádíte, že jednou z Vašich priorit bude i řešení nebezpečné křižovatky Obvodová x Přístavní v Bystrci a rád bych se Vás zeptal, jaký je vývoj v této věci.Každý týden jsou tam nehody a nebezpečné situace, před 3mi týdny tam došlo k dalšímu usmrcení chodce, ale za 7 let, co situaci sleduji, se do této šílené křižovatky neinvestovalo prakticky nic.Před pár dny jsem na stránkách Bystrce četl názor vedoucího odboru dopravy, že nemáme být příliš optimističtí a že řešení jen tak nebude.Je to pořád dokola, jen házení zodpovědnosti jeden na druhého MČmagistrátkraj, ale nic se neděje. Jak je možné, že místo, které dlouhé roky rozčiluje každého chodce, cyklistu a řidiče, není Brno schopno za dlouhé roky vyřešitZkuste to místo navštívit a sledujte tu agresivitu všech účastníků provozu, kterou ta křižovatka způsobuje...Děkuji a přeji mnoho úspěchů.Roman Tomšů
Odpověď primátorky: 31.08.2020
Vážený pane Tomšů,

problematické situace na křižovatce Obvodová x Přístavní jsem si vědoma a z toho důvodu bylo zpracováno dopravně-inženýrské posouzení této křižovatky. Na jeho základě bylo rozhodnuto, že na křižovatce dojde k instalaci světelného signalizačního zařízení.
Aktuálně se připravuje rozpočtové opatření tak, aby byly zajištěny finanční prostředky na přípravu a samotnou realizaci semaforů. Předpokládáme, že se tak stane v druhé polovině roku 2021 nebo první polovině roku 2022.

S pozdravem

Markéta Vaňková