Nový dotaz  

66. 30 let od svobodných voleb

Autor: PhDr. Aleš Pelikán
Datum zveřejnění: 06.08.2020
Dobrý den, paní primátorko,vloni jsme si výstavou v Křížové chodbě připomněli 100 let od vzniku Velkého Brna.Dávám k zamyšlení, jestli by město stejným způsobem nemohlo připomenout letošních 30 let od prvních pokomunistických svobodných voleb do obecních samospráv, které znamenaly jednak zásadní změnu v územním členěním města z 5 obvodů na 29 městských částí, a také posílení samosprávy a spoluúčasti volených zastupitelů a občanů na správě města.Sám jsem byl v těchto prvních polistopadových volbách na podzim 1990 zvolen zastupitelem městské části Brno-střed a rád na toto první volební období vzpomínám, kdy jsme se všichni učili, jak co nejlépe a efektivně řešit potřeby a požadavky obyvatel největší městské části a jak nezklamat jejich očekávání v návrat k demokracii také v oblasti státní správy a samosprávy.Děkuji Vám, že jste těmto několika mým řádkům věnovala pozornost.S pozdravemPhDr. Aleš Pelikán
Odpověď primátorky: 06.08.2020
Dobrý den, pane doktore,

výstavu ke 100letému výročí od založení Velkého Brna uspořádalo Muzeum města Brna. To disponuje množstvím historických artefaktů, dokumentů a dalšího materiálu, díky kterým byli jeho pracovníci schopní vytvořit zajímavou a naučnou expozici.
Co se týče Vašeho podnětu, téma polistopadových voleb se již promítlo v sérii loňských akcí, které připomněly pád komunismu. Přesto je však možné tento nápad předat i odborníkům z brněnského muzea, učiním tak.

Přeji Vám jen to nejlepší.

Markéta Vaňková