Nový dotaz  

56. Vystava Vojtova

Autor: Dominika Pospisil
Datum zveřejnění: 12.05.2020
Vazena pani Vankova,Od roku 2018 jsou soustavne porusovana pravidla tykajici dnu nedele a svatky kdy ma byt na stavbe klid. Soustavne upozornuji, ze jsou tyto pravidla porusovana a hluk je pravidlene ve statni svatky i v nedeli Odbor vystavby nezaridil zadna opratreni ani postih pro firmu, ktera stavbu realizuje Jako obyvatel ulice Havlenova, kteremu hluk ve dnech klidu narusuje zivot zadam verejnou omluvu za komplikace a zverejneni jaky postih firma bude mit za nedodrzovani nastavenych pravidel a nerespektovani upozorneni. Obracim se na Vas jako na nejvyssi organ mesta Brna, nebot moje stiznosti panu Sponarovi nikam nevedou Jako posledni vec upozornuji ze vizualizace absolutne nesedi s realizaci a opravdu skaredejsi stavbu uz nebylo mozne vytvorit. Navic je v okoli neporadek ze stavby, ktery take nikdo neuklizi a i kdyz udajne ma. Delnici vulgarne pokrikuji na obyvatele kolem stavby.Zadavatel zakazky musi dbat na to jak je stavba realizovana a kym. Toto je opravdu ostuda
Odpověď primátorky: 12.05.2020
Dobrý den, paní Pospíšil,

zabývala jsem se Vaším podnětem týkajícím se stavby na ulici Vojtova, jejímž investorem je město Brno. Na základě informací od Bytového odboru Magistrátu města Brna, který má výstavbu na starosti, jsem zjistila následující. Výstavba je prováděna dle zadávací dokumentace, jejíž součástí je i projektová dokumentace pro provádění stavby odsouhlasená příslušným stavebním úřadem. Dle této dokumentace je nutné dodržovat příslušné vyhlášky. Byla jsem ujištěna, že s touto skutečnost byl zhotovitel seznámen a na staveništi také probíhají kontroly magistrátu a technického dozoru. Také zde byla na základě popudu místních obyvatel provedena kontrola příslušného stavebního úřadu za přítomnosti zástupců Krajské hygienické stanice a Odboru životního prostředí Magistrátu města Brna. Šetření neprokázalo pochybení. Krajská hygienická stanice zde také provedla měření hluku a nezaznamenala překročení zákonných limitů.

Ve Vámi zmiňovaný státní svátek 1. května 2020 na místě stavbaři pokládali nové chodníky, a to pomocí smykového nakladače a také ručně. Na základě Vašich telefonátů byla práce ukončena. Následně na stavbu přijel nákladní vůz s dlažbou, která byla vyložena.

Všechny Vaše připomínky Bytový odbor předává zhotoviteli stavby s cílem nastavit stavební práce tak, aby co nejméně obtěžovaly své okolí. Úklid v okolí stavby je prováděn průběžně a v březnu zde proběhlo i strojové čištění ulic.

Vážená paní Pospíšil, každá stavební činnost s sebou přináší určitý diskomfort a snahou je města je předcházet potížím a co nejméně stavebními pracemi zasahovat do života místních obyvatel. Jak již bylo zmíněno výše, staví se podle odsouhlasené projektové dokumentace. Více informací o vzhledu budovy a další podrobnosti Vám zašlou zástupci Bytového odboru.

Chtěla bych Vám poděkovat za trpělivost a popřát Vám jen to nejlepší.

S pozdravem

Markéta Vaňková