Nový dotaz  

51. BIO odpad

Autor: Michal
Datum zveřejnění: 14.04.2020
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda by bylo nožné umístit kontejner na BIO odpad na roh ulic Dvorského a Opavská. Je zde umístěno spousta kontejnerů 2x papír, 2x pasty, sklo a na BIO odpad zde chybí. Všechny domy v okolí mají zahradu a veškerý odpad z těchto zahrad končí ve směsném odpadu.Děkuji za odpověď
Odpověď primátorky: 14.04.2020
Dobrý den,

město Brno podporuje nakládání s odpady, které nezatěžují životní prostředí. Jedná se především o předcházení vzniku odpadů formou domácího kompostování a svoz odpadů ze zahrad velkoobjemovými kontejnery. Co se týká kompostérů, tak za období od roku 2013 do roku 2019 jich bylo distribuováno (prodej za dotovanou cenu, zápůjčka zdarma) necelých 4000 ks. V letošním roce Magistrát města Brna společně s městskou společností SAKO připravil další akci, kdy bylo 3000 kompostérů poskytováno formou zápůjčky zdarma (po určité době přechází kompostér do vlastnictví žadatele). Nabídka je však v této chvíli vyčerpána.
Co se týká případného zavedení plošného svozu bioodpadů do sběrných nádob u jednotlivých nemovitostí nebo na veřejných prostranstvích, tak by došlo ke zvýšení výdajů města na provoz systému nakládání s komunálními odpady. Brno se tedy soustředí zejména na podporu domácího kompostování a rozšíření sběru biologicky rozložitelného odpadu ze zahrad formou přistavování velkoobjemových kontejnerů v oblastech, kde tento odpad vzniká.
Ve Vámi popisovaném případě Vám doporučuji odložit bioodpad na sběrném středisku odpadů Jílová–Vídeňská, které je vzdušnou čarou přibližně 500 metrů od Vámi uváděné lokality.

S pozdravem

Markéta Vaňková