Nový dotaz  

30. VC Brna

Autor: Ing.Josef Volgemut
Datum zveřejnění: 12.09.2019
Vážená paní primátorko,prosím odpověď na skutečnou návštěvu VC Brna.V dnešním deníku DNES je článek quotKolona po nehoděquot,kde je uvedeno kolik návštěvníku odjelo z VC Brna podle policie.Když vezmu 11 tis.osobních aut4 osoby je suma max. 44 000 osob,dále 2500 motorek2osoby ,celkem 5 tis. osob,47 autobusů50 osob max,celkem 2350 osob a 251 karavanů4 osoby maxcelkem 1004 diváků,vychází celková suma náštěvníků 52 354 osob.Nevím kolik osob přišlo pěšky,ale pochybuji ,zbytek do cca 187000 diváků.V pátek a sobotu bylo špatné počasí a diváků minimumdíval jsem se na přenosy vTV.Navíc jsou to ti samí návštěvníci včetně ostatního personálu,kteří koupili jedinou vstupenku na tři dny.S tím souvisí i obsazenost kempů,hotelů a penzionů.Také byl jistě problém se stejným termínem VC formule F1 v Maďarsku.Děkuji za odpověď Volgemut
Odpověď primátorky: 12.09.2019
Dobrý den, pane Volgemute,
celkový počet návštěvníků za celé tři dny byl podle metodiky pořadatele akce Dorny necelých 187 tisíc. Metodika ovšem nepočítá unikátní návštěvníky. Jednoduše – pokud si člověk koupil vstupenky na tři dny a všechny tyto dny přišel, je započítán celkem 3x. V počtu jsou zahrnuti také jezdci včetně týmů, jejich hostů, neplatící malé děti, zkrátka všichni lidé, kteří se v dané dny na okruhu pohybují.
Počty unikátních návštěvníků nelze počítat podle zaparkovaných dopravních prostředků. Řada lidí dorazí na místo také městskou hromadnou dopravou či pěšky z blízkého okolí. Na letošní ročník bylo prodáno necelých 40 tisíc lístků. Tento počet je poměrně stabilní, ačkoliv v letošním roce se počet lístků mohl mírně lišit z důvodu, který uvádíte, a to souběh konání Velké ceny F1 v Maďarsku.
S pozdravem
Markéta Vaňková