Nový dotaz  

25. Stromy na náměstí Svobody

Autor: Miroslav Hruška
Datum zveřejnění: 25.06.2019
Dobrý den, paní primátorko,jak jistě víte, na Pohořelci je nyní festival quotKam kráčíš, Brnoquot V této souvislosti jsem si všiml pozitivní snahy zaplnit toto jinak prázdné místo. Každý strom v centru v těchto dnech potěší. Tak mne tak napadlo - bylo by možné podobným způsobem přidat mobilní stromy i na náměstí Svobody Je krásné vidět, že severní a východní část náměstí má stromy vzrostlé, takže se pod nimi už dá komfortně schovat před horkem, ale západní část má zeleň řešenou jen pomocí zahrádek, což je málo. Prosím, zkuste zařídit, aby byla alespoň na léto přidána třetí řada stromů. Náměstí by to oživilo, zatraktivnilo a ozelenilo. A bylo by i příjemněji.Děkuji a přeji pěkný denMiroslav Hruška
Odpověď primátorky: 25.06.2019
Vážený pane Hruško,
děkuji za Váš zájem o veřejná prostranství. Se zvyšujícími se venkovními teplotami každý z nás ocení kousek stínu v rozpáleném městě. I z tohoto důvodu je většina rekonstrukcí ve městě projektována tak, aby výsledná podoba vždy obsahovala stromy. Bohužel ne ve všech případech je to vzhledem k inženýrským sítím možné. To je i situace na náměstí Svobody.
Váš podnět jsem však předala ke zvážení panu řediteli Veřejné zeleně města Brna.
V blízké době bude na náměstí Svobody umístěno mlžítko, které umožní osvěžení v horkých dnech. V rámci mobilní zeleně umístila Veřejná zeleň města Brna stromy v Čekárně na dolním nádraží, dále se aktuálně řeší umístění tzv. městské buňky, která v loňském roce zpříjemňovala léto na Malinovského náměstí.