Nový dotaz  

23. Dotaz

Autor: Vitězslav frank
Datum zveřejnění: 24.06.2019
Vážená Paní Primátorko mám dotaz nevím kdy jste naposledy šla Brnem Já dnes v 17.30 a u OC Letmo si dělali bezdomovci mejdan bylo jich tam cca 12.Opilý žebrající a naprosto v pohodě.Oslovil jsem Městskou policii kterou sem potkal a i policista řekl no jo my nic nemůžeme.A to je k pláči když jako první vidíte z města bandu opilých bezdáčů.A nejen u OC LETMO ale také hned naproti na lavičkách.Kde lidé mají strach si sednout protože jsou od bezdomovců znečištěny asi nemusím psát čím.Dříve měl policista úctu i mezi tzv Galerkou měl dlouhý bílý obušek a ten platil jak na bílé tak černé.Víta Frank jun
Odpověď primátorky: 24.06.2019
Vážený pane Franku,
nejdříve bych Vám ráda poděkovala za zprávu, kterou jste mi poslal. Vámi popisovanou situaci jsem řešila přímo s Městskou policií Brno. Strážníci v tento den řešili jen v okolí hlavního vlakového nádraží 15 událostí. Kromě podezření ze spáchání trestného činu, které předali republikovým kolegům, se jednalo také o rušení nočního klidu, porušení zákazu kouření a také protialkoholní vyhlášky. V blízkosti Vámi zmiňovaného obchodního centra se strážníci zabývali hned sedmi podezřeními z porušení této vyhlášky a ve všech případech vypsali pokuty.
K tomuto mohu dodat, že nám okolí hlavního nádraží není lhostejné. Město přijalo několik opatření, aby se zde cestující a kolemjdoucí cítili lépe. Městská část Brno-střed zde provádí intenzivnější úklid veřejných prostranství. Centrum města je pod nepřetržitým dohledem kamerového systému a hlídky městské policie sem vyjíždí častěji než do jiných lokalit. V místě mají kontroly téměř každou hodinu, a to nejen jednotky revíru Střed, které mají nedaleko služebnu, ale také celoměstské jednotky. V době odjezdů nočních linek dohlíží strážníci na každý rozjezd a provádějí zároveň také kontrolu nástupišť.
Na konci letošního dubna se přítomnost hlídek v této části města ještě posílila. V nočních a ranních hodinách jsou v Nádražní ulici hlídky nepřetržitě zhruba od tří hodin a poté zde navazují pravidelné denní kontroly. Při nočních kontrolách se střídají hlídky revíru Střed, pořádkové a poříční jednotky a na veřejný pořádek před nádražím dohlíží také psovod.
Pokud byste byl svědkem protiprávního jednání, obraťte se, prosím, na linku 156.