Nový dotaz  

22. okolí hl. nádraží

Autor: Eva Krejčí
Datum zveřejnění: 24.06.2019
Vážená paní primátorko,jsem brňáčka nyní bydlící mimo mé milované město. Jsem nucena často dojíždět do Brna. situace v příjezdu do Brna ať autem , nebo vlakem či autobusem je neúnosná.Zácpa na půl hodiny i déle při vjezdu. Oblast na nádraží i v okolí je nečistá ,zapáchající. Všimla jsem si, že quot stavební ruch,, má firma IMOS. Denně tam pracuje a vůbec se nehoní pár dělníků. Je rozkopáno celé hlavní území v Brně. Zajímalo by mě, proč se nedomluvily práce postupně. Je to jeden chaos. A HLAVNĚ VELKÁ OSTUDA Brna.Co asi na to cizinci. Vždyť jsme na tapetě všech zábavných pořadů.Takto devastovat krásné město. Vim, že vy paní primátorko na tom nenesete vinu,ale bylo by fajn , místo racheltlí postavit domovy důchodců, kde má každý staroušek alespoňsvětničku sám pro sebe. Né po pěti lidech.To už ale je další bolavá stránka Přeji si, aby naše město zase vzkvétalo
Odpověď primátorky: 24.06.2019
Vážená paní Krejčí,
zácpy při příjezdu do Brna jsou jistě nepříjemné, na jejich vzniku se ale podílí celá řada faktorů, z nichž ne všechny můžeme ovlivnit. Rekonstrukce, které momentálně v Brně probíhají, jsou nezbytné právě proto, aby se tu lidem v konečném důsledku žilo lépe a aby město, jak sama píšete, vzkvétalo. Momentálně navíc došlo k realizaci oprav, které byly sjednané až roky zpětně a není možné je odsunout. Snažíme se na všechny Brňany i dojíždějící mimobrněnské myslet při plánování dalších rekonstrukcí do příštích let, a i s pomocí koordinátorky dopravních uzavírek chystáme rekonstrukce tak, aby nedocházelo k nadměrnému přetěžování města.
Tempo prací je plně v rukou zhotovitele. Ten je vázaný termínem, do kdy musí být každá stavba či rekonstrukce dokončena. V případě nesplnění termínů mu hrozí nemalé pokuty. Není tedy ani v jeho zájmu, aby se práce zbytečně prodlužovaly. Ne všechny činnosti ale probíhají lidem na očích, často se při různých opravách pracuje například pod úrovní vozovky, případně jinde, kam běžně kolemjdoucí nevidí. Počet pracovníků na stavbě a rozfázování jednotlivých úkonů tak, aby se stihl termín dokončení, záleží vždy na rozhodnutí zhotovitele dané stavby.
Bydlení a služby pro seniory jsou tématem, které rozhodně město neopomíjí. Kromě akcí, které pravidelně pro seniory pořádáme, pracujeme na nejrůznějších způsobech, jak jim usnadnit život. Město například podpořilo projekt senior obálek, podílí se na vývoji náramků, které mají za cíl včas upozornit IZS, pokud se osaměle žijící senior dostane do zdravotních potíží. Město také zaplatilo rekonstrukce některých domovů pro seniory, otevřeli jsme sdílené bydlení pro seniory, kde má každý k dispozici vlastní pokoj. I v dalších projektech se snažíme myslet na starší spoluobčany.
Přeji Vám jen to nejlepší.