Nový dotaz  

139. Koupaliště - Starý Lískovec

Autor: Svatava Bischofová
Datum zveřejnění: 04.08.2022
Vážená paní primátorko,
obracím se na Vás s dotazem a zároveň prosbou týkající se koupaliště ve St. Lískovci, Klobásova 79. Koupaliště, pokud mám správné informace, nepatří příslušné městské části a není jí bohužel ani finančně podporováno, proto si dovoluji oslovit Vás. Podle akt. informací je letošní sezóna poslední, což je nejen pro mne, ale i mnoho obyvatel této čtvrti doslova zdrcující zpráva. Jedná se o "rodinné“ koupaliště, i když staršího typu, v nádherném areálu, kde si každý může přijít na své stín, sluníčko, brouzdaliště, velký bazén....
Zlé jazyky tvrdí, že je zájem areál zasypat a vybudovat na něm obytné domy, méně zlé jazyky hovoří o vybudování aquaparku což je zbytečné, jeden je ve vedlejší čtvrti. Chtěla bych Vás požádat, zda nevíte, co se s areálem bude po létě dít a zda by se z Vaší pozice přeci jen nenašla cesta, jak koupaliště zachovat a nezničit tak něco, co dělá každou sezónu radost tisícům návštěvníků. Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem S. Bischofová

Odpověď primátorky: 04.08.2022
Vážená paní Bischofová,

vlastníkem pozemků, na kterých se nachází Vámi zmiňované koupaliště, je město Brno (potažmo městská část Brno – Starý Lískovec). Pozemky ale užívá na základě nájemní smlouvy TJ Tatran Starý Lískovec (který je majitelem zdejších budov), a to do konce listopadu roku 2029. Je však nutno dodat, že Tatran koupaliště přenechal do konce října 2029 v podnájmu jinému subjektu.

V současné době probíhají mezi městem Brnem, městskou částí Starý Lískovec a TJ Tatran Starý Lískovec jednání o směně nemovitostí. Pokud by k tomu došlo, získá areál koupaliště i s budovami do své správy úřad městské části a následně by jej rekonstruoval.

Přeji Vám pěkný zbytek dne.

S pozdravem

Markéta Vaňková