Nový dotaz  

134. extrémní hluk z výstaviště ve večerních hodinách

Autor: MUDr.Jan Mátl
Datum zveřejnění: 17.06.2022
Dobrý den paní primátorko, bydlím na ulici Křížkovského 21. Již několik večerů jsme obtěžování nadměrným hlukem z areálu výstaviště nyní je 22.50 hodin, který je slyšet do širšího okolí. Máme malé děti vnoučata, chodíme ráno do práce a potřebujeme v létě i větrat. Jistě v dnešní době je možné nastavit aparatury tak, aby zvuk nebyl slyšet mimo areál a nepronikal na jiné pozemky, které nejsou v majetku výstaviště. Prosím o sdělení na koho se obrátit - hygiena ,odbor životního prostředí. Podle sdělení městské policie si stěžuje řada občanů. S pozdravem a přáním mnoho úspěchů, Jan Mátl.
Odpověď primátorky: 17.06.2022
Dobrý den, pane Mátle,

novelou zákona o ochraně veřejného zdraví s účinností od roku 1. 12. 2015 není produkce hudby ve venkovním prostoru omezena hygienickými limity. Obecně však platí dodržování nočního klidu od 22 hodin do 6. V případě rušení nočního klidu může být pořadatel postihován za přestupek.

Ve městě Brně je však platná obecně závazná vyhláška o nočním klidu. V příloze této vyhlášky jsou uvedeny akce, které omezit noční klid smějí. Poslední účinné verze najdete zde: https://www.brno.cz/dokumenty/soubor.php?cislo=45127&typ=1; https://www.brno.cz/dokumenty/soubor.php?cislo=45410&typ=1. Ve druhém odkazu je uveden i Vámi zmiňovaný koncert, který měl povolenou produkci do 23 hodin. Dodám, že se tato vyhláška aktualizuje 2 až 3x za rok.

Váš podnět jsem předala i pořadateli koncertů na výstavišti, jímž je klub Fléda.

S pozdravem

Markéta Vaňková