Nový dotaz  

126. Finální dokončení ÚAN Zvonařka

Autor: Martin Trbušek
Datum zveřejnění: 22.02.2022
Dobrý den paní primátorko, chtěl jsem se zeptat, jak to vypadá s úpravou komunikací bezprostředně navazujících na autobusové nádraží Zvonařka. Při dokončení rekonstrukce na začátku roku 2021, která nádraží jistě výrazně pomohla, jste uvedla pro média, že přibližně za rok bude provedena úprava navazujících komunikací. Rok je tedy pryč a situace není nijak řešena. Zejména tristní je stav směrem k tramvajové zastávce. Protože chybí alespoň krátký úsek zpevněné komunikace cca 10 m, chodí lidé po blátě, které roznášejí po zastávce. Navíc při úpatí staré odbavovací budovy, asi nejméně estetické budovy v Brně, se hromadí odpadky a jak jsem viděl nedávno, mezi těmito odpadky dokonce leží pod jakousi rezavou drátěnou mřížkou lidé bez domova. Celkově je tedy situace naprosto nepřijatelná a rád bych Vás požádal o sdělení, jak a kdy bude řešena. Děkuji a přeji pěkný den.
Odpověď primátorky: 22.02.2022
Dobrý den, pane Trbušku,

v současné době je zpracován návrh projektové dokumentace na dokončení úprav komunikací v okolí autobusového nádraží Zvonařka, nicméně je potřeba ji aktualizovat a dopracovat. Tyto práce jsou již zahájeny.

Bohužel jsme se dostali do časového skluzu, a to především z důvodu několika neúspěšných soutěží na zpracovatele aktualizace projektové dokumentace. Uchazeči se do výběrového řízení buď nepřihlásili, nebo byly jejich nabízené ceny výrazně nad očekáváním. Současně byla příprava komplikována procesem změny majitele pozemků, na kterých bude stavba částečně realizována. Samotný začátek prací předpokládáme v první polovině roku 2023.
Co se týče případného úklidu autobusového nádraží, ten je v režii správce areálu. Tím je soukromá společnost, nikoliv město Brno.

Děkuji za Vaši trpělivost a přeji Vám jen to nejlepší.

S pozdravem

Markéta Vaňková