Nový dotaz  

121. Autobusové nádraží u Grandu

Autor: Josef zajíc
Datum zveřejnění: 13.01.2022
Dobrý den paní primátorko, mám dotaz - kolik stála rekonstrukce včetně architektonického návrhu autobusového nádraží u Grandu Nedávno jsem jel časně ráno do Vídně. Přijel jsem dříve, bylo dost chladno a musel jsem čekat na autobus. Autobusové nádraží bylo špinavé, poplivané, smrdělo močí, tak jako to bývalo před rekonstrukcí. Běžte se tam někdy večer pokud to není pod Vaši důstojnost podívat. Čekárna svítila jako akvárium, ale byla zamčená, stejně jako toalety. Samozřejmě se to zdůvodní pandemií a bezdomovci. Ohledně Covidu - ano v čekárně by nás bylo asi 10, ale těch 10 nás stejně potom sedělo v jednom autobuse, tj. tento argument neobstojí. Ano, bezdomovci by tam pravděpodobně chodili. Ale na co tedy máme městkou policii. Jen na pokutování za nesprávné parkování. Jsou placeni z našich daní, ale nic jiného než pokuty za parkování názor většiny z nás nedělají. Rekonstrukce asi stála pár mega, ale v současnosti se jedná o typickou „potěmkinovu vesnici“. Co s tím. J. Zajíc
Odpověď primátorky: 13.01.2022
Dobrý den,

Vaše negativní zkušenost mne velmi mrzí. S Vaším podnětem jsem se obrátila na Dopravní podnik města Brna (DPMB), který má tento prostor ve správě. Ráda bych Vám nyní předala stanovisko kolegů z DPMB: Stávající úklidová firma uklízí prostory nádraží na ulici Benešova ve správné četnosti, kterou stanovuje smlouva z léta loňského roku. Tato smlouva vycházela z tehdejších zkušeností a množství cestujících využívajících prostory nádraží. V době jejího podpisu však DPMB ještě nepočítal s využitím nádraží v souvislosti s vlakovou výlukou, kdy z tohoto místa od 1. prosince 2021 odjíždí řada náhradních spojů a výrazně se tak navýšil počet cestujících. S nasmlouvanou firmou se DPMB nyní dohodl na důkladnějším sledování nádraží a po vyhodnocení se četnost úklidu přizpůsobí nové situaci. Čekárna bude nově otevřena nepřetržitě a zajistíme zvýšené sledování v nočních hodinách, aby nebyla využívána nežádoucími osobami.

Abych Vám odpověděla i na Váš první dotaz, rekonstrukce památkově chráněného nádraží stála necelých 19 milionů korun a dokončena byla přibližně před 2,5 lety.

Vážený pane Zajíci, děkuji Vám za Vaše upozornění. Přeji Vám v novém roce jen to nejlepší.

S pozdravem

Markéta Vaňková