Nový dotaz  

108. skládka sutin

Autor: Aleš Práznovský
Datum zveřejnění: 03.08.2021
Dobrý den paní primátorko, rád bych se zeptal, na jak dlouho dalo město povolení firmě, která provozuje skládku překladiště sutin před Dolním nádražím Musím Vám napsat, že to, co tam předvádějí je naprostá katastrofa. Za každým náklaďákem oblaka prachu až na Opuštěnou. Následek, špína, špína a zase špína v celém okolí, včetně nově natřeného autobusového nádraží. Smutné Nechápu, že má město odbor životního prostředí a co tam vlastně ti lidé dělají. Rok to sleduji a dnes mi došla trpělivost. Nechceme tohle přece dýchat skoro v centru města. Prosím, udělejte s tím něco. Děkuji Vám osobně, chci poděkovat za velký posun v přípravě Arény Brno a dalších strategických projektů v našem městě. Děkuji. S pozdravem Aleš Práznovský
Odpověď primátorky: 03.08.2021
Dobrý den, pane Práznovský,

ve Vámi uváděné lokalitě Dolního nádraží se nachází stavba zařízení staveniště společnosti Brněnské komunikace (BKOM). Účelem takto umístěného zařízení staveniště je obsluha staveb, které se nachází v samotném centru města a vlastní zařízení staveniště mít nemohou, a to z prostorových důvodů. V žádném případě to však neznamená, že by tato stavba nemusela plnit podmínky jejího povolení.

Obrátila jsem se s Vaším podnětem na výše uvedenou společnost s žádostí o prověření situace. Bylo mi sděleno, že se tak stane, a bude případně zjednána náprava. Ke zmiňované lokalitě je však potřeba také uvést, že se zde v budoucnu očekává čilý stavební ruch. Jedná se totiž o lokalitu významného strategického projektu – přestavby Železničního uzlu Brno, jehož stavba se začíná postupně realizovat. Zařízení staveniště bude využito i pro tento projekt a zvýšená prašnost bude jedním z aspektů, se kterým se po čas výstavby budeme muset potýkat a také vypořádat.

V návaznosti na výše uvedené bude ze strany Odboru životního prostředí Magistrátu města Brna svoláno jednání s Brněnskými komunikacemi a dotčenými institucemi, jehož tématem bude provoz tohoto zařízení staveniště. Hlavním cílem bude nastavení podmínek tak, aby svým provozem co nejméně zatěžovalo okolí.

Vážený pane Práznovský, děkuji Vám za Váš podnět a za starost o veřejný prostor. Co se týče projektu Areny Brno, nadále pokračujeme v přípravě výstavby nové multifunkční haly. Věřím, že se nám vše podaří dotáhnout do zdárného konce.

Přeji Vám hezký zbytek dne.

S pozdravem

Markéta Vaňková