Brněnská primátorka Markéta Vaňková se zúčastnila festivalu Serial Killer. „Serial Killer je přesně z těch projektů, který Brnu sluší. Protože seriály jsou fenoménem doby.  A jestli jste příznivci „narázovek“, nebo vydržíte čekat týden na další epizodu, je fuk. U mě je to zatím hlavně boj s časem tak i tak, ale taky mám své favority, které sjíždíme rodinně… Tentokrát se navíc na včera zahájených projekcích dočkal zvláštního uvedení nový projekt režiséra Jana Prušinovského spojený s naším městem… Tak uvidíme, jestli (dycky) Most! převálcuje Dobré ráno, Brno,“ uvedla primátorka. Brno, 20. 9. 2022
26. 09. 2022
Brněnská primátorka Markéta Vaňková se zúčastnila módní přehlídky s charitativním podtextem Show and the City. „Je mi ctí přivítat vás na společenské akci, která v sobě spojuje tolik pozitivních věcí. Necháme se inspirovat antickými Athénami a potěšit uměním módních návrhářů, hudebníků, zpěváků nebo mistrů kouzel. A nepochybně nás oslní také krása a ladnost modelek, protože za námi přijely všechny aktuální vítězky a finalistky Miss Czech Republic,“ uvedla primátorka. Brno, 22. 9. 2022
23. 09. 2022
Brněnská primátorka Markéta Vaňková se zúčastnila Setkání v přírodě v Pisárkách na „Střeláku“. Na akci přišlo téměř sto seniorů ze spolku Senioři ČR, kteří si s paní primátorkou popovídali o všem, co je zajímalo. Brno, 22. 9. 2022
23. 09. 2022
  Nový dotaz  

95. Získání povolení k rezidentnímu parkování

Autor: Merková
Datum zveřejnění: 08.03.2021
Dobrý den, potřebuji vyřešit problém se získáním povolení pro rezidentní parkování v Brně. Současně nastavená pravidla to v naší situaci neumožňují. Žijeme s partnerem ve společném bytě, u kterého nejsme vlastníci. Byt je mé matky, trvalé bydliště zde mám jen já. Spoluvlastníme auto, v evidenci je jako vlastník i provozovatel vozidla partner (já nejsem řidič), ale ten v bytě zase nemá trvalé bydliště. Když bych žádala o parkování já - nabídla jsem úřadu jako doklad o prokázání právního vztahu k vozidlu smlouvu o spoluvlastnictví vozidla, to úřad odmítl akceptovat, a v partnerově případě odmítl akceptovat přechodný pobyt. Prosím, sdělte mi, jak přimět magistrát města Brna, aby změnil pravidla a začal akceptovat i jiné doklady, které prokazují právní vztah k vozidlu u nesezdaných párů, nebo jiný než trvalý pobyt u osob, které nežijí ve vlastní nemovitosti. Děkuji předem za radu, jak postupovat.
Odpověď primátorky: 08.03.2021
Vážená paní Merková,

metodika rezidentního parkování je nastavena tak, aby umožnila rezidentům lépe zaparkovat v místě jejich bydliště. Takto to i umožňuje zákon č. 13/1997 Sb. Vnímám, že toto nastavení nemůže vyhovovat všem, nicméně parkovací oprávnění nelze udělovat každému bez ohledu na nastavená pravila, to by regulace ztrácela význam.

Vaši situaci lze vyřešit několika způsoby. Váš přítel si může v Brně zapsat trvalý pobyt, aby se stal rezidentem. Ve svém příspěvku zmiňujete, že žijete v bytě Vaší maminky, s přepisem trvalého bydliště byste neměli mít potíže.

Další možností je zapsání Vašeho jména jako provozovatele vozidla do technického průkazu. Díky tomu byste splnila podmínku pro získání parkovacího oprávnění.

Poslední variantou je zažádání o volné parkovací hodiny, které můžete Vašemu příteli následně při parkování poskytnout. Každý rezident, bez ohledu na věk či vlastnictví automobilu, na ně má nárok. Více informací o této možnosti najdete zde: https://www.parkovanivbrne.cz/otazky-a-odpovedi#129. Na stránkách parkovanivbrne.cz najdete i další informace k rezidentnímu parkování.

S přáním hezkého dne

Markéta Vaňková