Nový dotaz  

85. Doprava v Brně

Autor: Bořivoj Nakládal
Datum zveřejnění: 18.12.2020
Dobrý den. Vážená paní primátorko, chápu, že musíte řešit globální problémy, ale po brněnských ulicích jezdí auta jako na Monze a to včetně profi řidičů MHD. I ti už nerespektují omezení na 30 km. v zónách i na přechodech, kde je to takto upraveno. Já, když vodím vnuky do školky po Skopalíkově ulici, kde je třicítka, cítím se velmi ohrožený. Kdy bude na ulicích bezpečněji Bylo to přece ve Vašem programovém prohlášení, když jste přebírala úřad. Dále dotaz Kdy dáte opravit křižovatku Žarošická - Jedovnická v Líšni, která je v katastrofálním stavu a kam lepiči z Brněnských komunikací léta nanášejí jeden flastr přes druhý, kde by člověk mohl zničit i tank. Dík. B. Nakládal
Odpověď primátorky: 18.12.2020
Vážený pane Nakládale,

děkuji Vám za Vaše postřehy k dopravní situaci v našem městě. S každým takovým podnětem dál pracuji a snažím se dosáhnout zlepšení.
Pokud jde o Skopalíkovu ulici, hlídky městské policie tudy procházejí při svých obchůzkách a doposud nezaznamenaly riskantní jízdu řidičů. Strážníci však získali souhlas od Policie ČR k měření rychlosti v úseku Skopalíkovy od ulice Markéty Kuncové po Kosmákovu ulici. Snažíme se, aby městská policie měřila rychlost rovnoměrně v různých částech Brna. V prvních týdnech roku 2021 však mezi měřená místa začlení i na základě Vaší zprávy právě Skopalíkovu ulici. Věřím, že už samotná přítomnost hlídek přispěje k větší ukázněnosti řidičů a Vašemu pocitu bezpečí.
Co se týče Vámi zmiňované křižovatky, ta se nachází na silnici II. třídy, jejichž vlastníkem je Jihomoravský kraj. Vzhledem k současné nejednoduché ekonomické situaci není jasné, kdy krajský úřad přistoupí k její opravě.

Přeji Vám hezké prožití vánočních svátků.

Markéta Vaňková