Nový dotaz  

74. bydlení a soukromí

Autor: Iwona Agata Moskalová
Datum zveřejnění: 21.09.2020
hezké poledne, jak mám docílit mého těhotenství , když nemám bydlení ... pronájem bytu - do toho jít nemohu - i kdybych vydělávala - budu ráda když mi se stravenkami zůstane 15 tisíc korun. Nejsem ochotná za bydlení dávat 23 ze zbytku výplaty. na byt šla polovina - takže jsem to neplatila - nejenže jsem neměla součet a výpočet dávek na bydlení dle smlouvy a nákladů dané k posouzení , ale snažila jsem se o to , zvládat to sama . Věděla jsem, že jsou to poslední chvíle s mým synem a vždy mi šlo o jeho zdravý vývoj .. dítě nikdy nemělo být dáno na navykání na otce - ani dáno otci do péče ..I přesto, že nemám povinnost platit výživné , přesto beru jen 900 ve stravenkách a 1590 v korunách - což je nedostačující , když si žádám o MOP vždy mi je zamítána.I nyní kdy jsem byla okradena o kufr a o poslední mobilní přístroj- mobil.. O první jsem přišla v OC KRÁLOVO POLE dne 16.2.2020 kolem 21 hodiny někde v Tescu- či při placení v DM drogérii. Potřebují otěhotnět a mít kam si dát věci a prát.
Odpověď primátorky: 21.09.2020
Dobrý den, paní Moskalová,

obdržela jsem Vaše podněty a zabývala se jimi. Dle informací z magistrátního odboru sociální péče byla Vaše životní situace řešena s Vaší spádovou kurátorkou. Sociální pracovníci Vás informovali o všech možnostech sociálního bydlení v Brně a tyto typy ubytování Vám byly zároveň nabízeny.

Pokud potřebujete opětovnou konzultaci k této věci, obraťte se prosím na svou sociální kurátorku. Je Vám připravena pomoci a poskytnout potřebné informace.

S pozdravem

Markéta Vaňková