Primátorka měta Brna

Koupaliště – Starý Lískovec

Vážená paní primátorko,
obracím se na Vás s dotazem a zároveň prosbou týkající se koupaliště ve St. Lískovci, Klobásova 79. Koupaliště, pokud mám správné informace, nepatří příslušné městské části a není jí bohužel ani finančně podporováno, proto si dovoluji oslovit Vás. Podle akt. informací je letošní sezóna poslední, což je nejen pro mne, ale i mnoho obyvatel této čtvrti doslova zdrcující zpráva. Jedná se o „rodinné“ koupaliště, i když staršího typu, v nádherném areálu, kde si každý může přijít na své stín, sluníčko, brouzdaliště, velký bazén….
Zlé jazyky tvrdí, že je zájem areál zasypat a vybudovat na něm obytné domy, méně zlé jazyky hovoří o vybudování aquaparku což je zbytečné, jeden je ve vedlejší čtvrti. Chtěla bych Vás požádat, zda nevíte, co se s areálem bude po létě dít a zda by se z Vaší pozice přeci jen nenašla cesta, jak koupaliště zachovat a nezničit tak něco, co dělá každou sezónu radost tisícům návštěvníků. Předem děkuji za odpověď.

Vážená paní,

vlastníkem pozemků, na kterých se nachází Vámi zmiňované koupaliště, je město Brno (potažmo městská část Brno – Starý Lískovec). Pozemky ale užívá na základě nájemní smlouvy TJ Tatran Starý Lískovec (který je majitelem zdejších budov), a to do konce listopadu roku 2029. Je však nutno dodat, že Tatran koupaliště přenechal do konce října 2029 v podnájmu jinému subjektu.

V současné době probíhají mezi městem Brnem, městskou částí Starý Lískovec a TJ Tatran Starý Lískovec jednání o směně nemovitostí. Pokud by k tomu došlo, získá areál koupaliště i s budovami do své správy úřad městské části a následně by jej rekonstruoval.

Přeji Vám pěkný zbytek dne.

S pozdravem

Markéta Vaňková
Zpět