Nový dotaz  

82. Parkovací zóny

Autor: Solar Josef
Datum zveřejnění: 30.11.2020
Dobrý den paní primátorko ,bydlím v parkovací zóně C , kde se platí noční parkování. Nejsou tam žádné parkovací automaty , které v zóně A,B jsou. Zaplatit můžete jen, když máte aplikaci v mobilním telefonu.Mnoho starších spoluobčanů , ani nemá takový telefon , kam by si tuto aplikaci stáhli . Já sám osobně jsem zažil paní ,která přijela z Břeclavi v 20 hodin a byla ta nešťastná, že odjela a to prosím nebyla seniorka.Nedalo by se to nějak vyřešit , protože když to ti lidé nezaplatí i když by parkování zaplatit chtěli budou potrestáni pokutou.Přeji Vám klidný a pohodový DenJosef Solar
Odpověď primátorky: 14.12.2020
Vážený pane Solare,

jak zmiňujete ve svém příspěvku, parkování je v zóně C zpoplatněno pouze v noci v pracovní dny. Jedná se především o oblasti, kde žijí rezidenti a není tu mnoho abonentů. Vzhledem k tomu, že je noční provoz násobně menší než přes den, nejsou zde automaty instalovány. Návštěvníci mohou parkování zaplatit nejen pomocí aplikace na chytrém telefonu. Ti, kteří jej nemají, mohou své parkovací oprávnění uhradit pomocí sms. Tato metoda je jednoduchá a nevyžaduje internetové připojení. V zónách C jsou na dopravních značkách umístěny informační cedule, kde jsou tyto možnosti placení popsány.

Další možností je využití návštěvnických hodin, které může přidělit rezident. Ten jich má v této zóně k dispozici 100 na rok, a to zdarma.

Veškeré informace o parkování v Brně najdou zájemci a řidiči na stránkách www.parkovanivbrne.cz.

Přeji Vám příjemný zbytek dne.

Markéta Vaňková