Nový dotaz  

80. WC na hlavním nádraží Brno

Autor: Jiří kratochvíl
Datum zveřejnění: 07.10.2020
oslal jsem vám 16.8 dotaz a ndoted nemám odpoévěd dle zákona o přístupu k informacím tak neddž to dám ke správnímu soudu na vás tak se zeptám naposledy tu. Kam mám jít po 20 hodině do 8 do rána na wc na hlavním nádraží v Brně když je vše zavřené Do 22 hod. je jediná šance do KFC za nápoj za 40 Kč pooo této hodině není jediné wc. Což když mám 5 minut na rozjezdu a potřebuji na velkou a je 23 hod. není kam tak se ptám co mám dělat.
Odpověď primátorky: 14.12.2020
Vážený pane Kratochvíle,

co se týče veřejných toalet v centru města, většinou jsou spravovány městskou částí Brno-střed. Ta je od začátku loňského roku provozuje zdarma. Jedná se konkrétně o toalety v parku při ulici Rooseveltově, na Malinovského náměstí proti budově Magistrátu města Brna, v Tržnici Brno na Zelném trhu a také o toalety na konci Uličky Václava Havla na Kapucínských zahradách. K tomuto lze připočítat i toalety v Björnsonově sadu, které na základě smlouvy s městskou částí provozuje tamější kavárna také zdarma. Na ulici Joštova naproti Fakultě sociálních studií MU jsou k dispozici veřejné toalety, které jsou přístupné nepřetržitě po vhození desetikoruny.

V centru jsou provozovány i další toalety, a to na nádraží u Grandu do 22 hodin nebo na hlavním vlakovém nádraží. Ty jsou otevřeny do 23 hodin.

Městská část také třetím rokem poskytuje dotaci podnikům, které zpřístupní své toalety veřejnosti. Takto se zapojilo šest kaváren, které v otevírací době umožňují lidem využívat jejich sociální zařízení. Poznáte je tak, že mají vchod viditelně označený logem FREE WC. Jejich seznam najdete zde: http://www.brno-stred.cz/provozni-doba-verejnych-wc-ve-sprave-mc-brno-stred. Některé z podniků mají za běžných okolností otevřeno do pozdních nočních hodin.

S pozdravem

Markéta Vaňková